19. června 2016

První dojmy z Tokia + SHIBUYA

(SHIBUYA)
Ahojdaa, tak už je to dneska 6 dní, co jsme v Tokiu, a tak jsem si říkala, že je čas na to, vám to tady trošku přiblížit.
Začnu úplně od začátku, letěly (budu na konci sloves psát Y- myslím tím sebe a Lenku) jsme Praha - Amsterdam- Tokio. První let do Amsterdamu trval asi hodinku a půl, dostaly jsme svačinku a všechno proběhlo super, zatímco čekání 7 hodin na letišti na let do Tokia, to už bylo jiný kafe. Zkoukly jsme Friends with benefits, došly jsme si na pidi midi porci boloňských špaget za 9,95 eur (!!!!!!!!!!) a většinu času jsme proležely na čekacích lehátkách.

Let do Tokia trval 11 hodin a půl, společnost, se kterou jsme letěly, se jmenuje KLM. Letadlo bylo OBROVSKÉ a když říkám obrovské, tak vážně! Spousty míst k sezení, spousty lidí, ale zároveň pohodlné. Sedačky byly vždy 3- ulička- 4- ulička- 3. Každý v letadle dostal deku a polštářek. Na sedačce, která je před vámi, jsou takové ty obrazovky na filmy a jídla bylo taky spousty a, což mě překvapilo, moc dobrý. Dostávala se i zmrzka!

Tady je naše snídaně. Vajíčka s bramborovou plackou, jogurt, ovoce, džus, houska a ještě sýr.

Po příletu do Tokia jsme po 2 hodinách čekání na letišti konečně dostaly informace od agentury, kam máme jet a co se bude dít. Když jsme dorazily na určené místo, vyzvedl nás Sho (manažer agentury, který nás rozváží na castingy) a odvezl nás do apartmánu. Jsme tu teď čtyři. Já, Lenka, Daria (Ruska) a Diana (Brazilka). Oběma holkám je něco okolo 23.
Po příjezdu nám Sho ukázal apartmán a aniž bychom se pořádně najedly, už jsme měly první castingy.
Denně máme okolo 3-4 castingů, agentura Wilhelmina, která zastupuje, je víc komerčnější, a tak se soustředí na reklamy, ale také kampaně, magazíny a tak.
Apartmán máme v oblasti Minato-ku, bydlíme kousek od zastávky metra Shirokana-Takanawa. Vyfotila jsem pár fotek z našeho okolí, tak se tady na ně můžete podívat.

Plánuji spousty článků z Tokia a to i po turistické stránce, tady máte jednu zajímavost, kterou ještě někdy někde určitě zmíním. Japonci nemají kabely bezpečně pod zemí jako my, ale ve vzduchu, proto když jdete do nějakých postranním uliček, visí vám nad hlavou dráty a kabely.Hlavní silnice, která má na každou stranu čtyři proudy. Budovy jsou tu hrozně obrovské a blízko na sobě. Přece- někam se těch 13 milionů lidí vejít musí.


Včera jsme vyzkoušely s Lenkou cestu metrem a byly jsme se podívat v nejbarevnějším centru Tokia- SHIBUYA! Jestli si myslíte, že na Václaváku je hodně lidí, to jste ještě nebyli tady. Jsou tu oceány lidí, obrovské obchody, jak jejich, tak takové řetězce jako H&M, Bershka nebo Forever 21. Každý obchod má třeba 5 pater.
 Na obrázku jsou vidět jen 4, každopádně ještě jedno bylo dole!:D

To. co vidíte nad Lenky hlavou je plánek metra:D, lístky se kupují podle toho, do jaké stanice jedete, my za 7 zastávek (jednou jsme přestupovaly), platily tam i zpět 680 yenů (okolo 150 Kč), takže doprava je tady celkem drahá.

Nechyběly tu ani obchody s takovými těmi "Kawaii" věcmi, šílené podpatky, dolly sukně, růžovoučká..no, jen díváním jsme dostávaly s Lenkou skoro cukrovku.

 Lidí je tu opravdu miliarda, jak jsem psala nahoře, jakmile cvakne zelená na širokánských přechodech, je to jako přílivová vlna.

 (Bohužel) špatně zaostřená fotka, která však vystihuje krásně celou atmosféru, spousty lidí, barvy, světla... prostě Shibuya.

TO BY BYLO PRO DNEŠNÍ ČLÁNEK ASI VŠECHNO, DOUFÁM, ŽE SE VÁM LÍBIL A NEBUDETE SE ZLOBIT, KDYŽ TU TAKOVÝCH CESTOVATELSKÝCH ČLÁNKŮ BUDE VÍC.
Chystáme se s Lenkou večer na Tokyo tower, takže brzy přibudou další fotky.

MĚJTE SE KRÁSNĚ!
- Adél ♥

7 komentářů

 1. Wow krásne fotky uži si to tam :)
  Aj ja by som išla hneď

  OdpovědětVymazat
 2. Wow krásne fotky uži si to tam :)
  Aj ja by som išla hneď

  OdpovědětVymazat
 3. super spísaný článok :) Tokio musí byť neskutočne energické mesto :)

  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
 4. Vypadá to tam přenádherně, Tokio je takový můj menší sen :)


  eL blog

  OdpovědětVymazat
 5. Páni, zní to jako velké dobrodružství. Až na ty lidi, to bych těžko zvládala. :D
  neweresth.blog.cz

  OdpovědětVymazat
 6. Jéé, závidím moc :) Máš bezva blog :) Jsem tu prvně, ale hned jsem tě začala sledovat :) Můžeš mrknout ke mně :) Měj se hezky :) Těším se na další článek :)
  Veronika

  OdpovědětVymazat

© ADELjulisova
Maira Gall